noah-buscher-jyQChhw-WbI-unsplash

Toto je 6 dôvodov, prečo by ste mali do svojej firmy prijať bývalého športovca

Hľadáte spoľahlivého zamestnanca? Vsaďte na bývalého vrcholového športovca. Ak sa práve rozhodujete, koho z mnohých uchádzačov o pracovnú pozíciu pozvať na pracovný pohovor, všímajte si v CV-čku aj kolónku ostatné záujmy. Ak je medzi nimi uvedený aktívny šport, alebo bol uchádzač členom nejakého športového klubu, máte skoro vyhraté.

Športovci sú totiž špeciálny typ ľudí, skoro superhrdinovia. Často sú to práve oni, čo disponujú osobnostnými črtami a zručnosťami, ktoré sa priaznivo odzrkadľujú aj v pracovnom živote. Poďme sa teda pozrieť na to, čo konkrétne odlišuje bývalých športovcov od “bežných” ľudí…

1. Majú sebadisciplínu

Nikto, kto nemá veľkú dávku sebadisciplíny, sa aktívne športu nevenuje. Už vôbec nie vrcholovo. Športovci totiž potrebujú poriadnu dávku motivácie, vytrvalosti a odhodlanosti, ktoré ešte mieru sebadisciplíny zvyšujú. Ako zamestnanci sú teda spoľahliví a môžete sa o nich oprieť. Splnené dedlajny, uzatvorené inventúry, dokončené reporty, to všetko môžete očakávať od bývalého športovca.

2. Sú zdravší

Zdravá strava a veľa pohybu. Zvyk je železná košeľa, ktorej sa ani bývalý športovec len tak ľahko nezbaví. Zdravý životný štýl spravidla so sebou nesie lepší zdravotný stav organizmu a imunity.
Znamená to, že váš zamestnanec len tak ľahko neochorie a jeho neprítomnosť neohrozí prebiehajúce projekty.

3. Sú bystrejší

Akákoľvek pohybová aktivita podporuje mentálne procesy a lepšiu pamäť. Športovci sú schopní lepšie sa koncentrovať a dobre sa prispôsobujú novým podmienkam. To zamestnancovi uľahčuje mnoho jeho činností. Takýto človek sa nechce upracovať k smrti, ale snaží sa nájsť šikovný spôsob, ktorý mu zaručí bezproblémové fungovanie a bezchybné výsledky.

4. Sú flexibilnejší

Ak sa veci nevyvíjajú úplne podľa plánu, športovci sa vedia novým situáciám lepšie prispôsobiť. Vedia totiž lepšie improvizovať. Navyše tiež lepšie zvládajú stresové situácie. Šport ich totiž naučil zvládať každodenné tlaky a stresovú atmosféru. Popri športe sa naučili zvládať aj svoje ostatné dôležité úlohy, ako štúdium a podobne. Vedia si teda presne naplánovať a dodržiavať časový harmonogram, čo je v práci neoceniteľné.

5. Sú rodení vodcovia

Áno, športovci sú súťaživí a majú tendenciu prejavovať vyššiu úroveň vodcovstva. Vodcovské schopnosti často súvisia aj s ich vyšším sebavedomím, ale aj sebaúctou. Vodcov z nich robí aj to, že sú odolnejší voči kritike, sú výrazne orientovaní na úspech a majú schopnosť kedykoľvek prevziať kontrolu nad situáciou.

6. Sú tímoví hráči

Tento bod zrejme ani nepotrebuje vysvetlenie. Tímovým hráčom je však nielen športovec, ktorý robil tímové športy. Každý športovec vie, že každý člen v tíme má svoje miesto. Dôveruje im a spravidla stavia potreby ostatných členov tímu na úroveň svojich vlastných potrieb, či dokonca vyššie.

Čo dokazuje lepšiu úspešnosť bývalých športovcov?

Ešte stále pochybujete? Nedokážete prekonať svoju predstavu, že športovci okrem fyzických výkonov nič nedokážu? Na záver máme pre vás ešte niekoľko perličiek, ktoré dokazujú, že bývalí športovci sú oveľa úspešnejší.

Napríklad z posledných jedenástich amerických prezidentov aktívne športovalo šesť. Príklady úspešných športovcov však nechýbajú ani na Slovensku. Mnohí bývalí športovci sú najmä úspešnými podnikateľmi. Napríklad bývalý tenista Dominik Hrbatý zarobil investovaním viac ako tenisom. Hokejista Marián Hossa má rodinnú firmu na vý­robu a dis­tri­bú­ciu chla­de­ných, mra­ze­ných a su­chých po­tra­vín. Značka kvalitného cyklistického oblečenia bratov Velitsovcov sa predáva po celom svete.

Bývalí športovci disponujú vlastnosťami, ktoré určite hľadáte práve u svojich zamestnancov. Ak sa teda neviete rozhodnúť medzi dvoma rovnocennými uchádzačmi, naša rada znie jednoducho: Vyberte si bývalého športovca.

Pre viac informácií nás kontaktuje na hello@balinclub.com

Contact Info